Krizová esence

Rescue Remedy - kapky "první pomoci"

Krizová esence Rescue Remedy je jediná originální směs více esencí navržená přímo Dr. Edwardem Bachem, která je určená k nejširšímu použití pro kohokoli, kdo se ocitne ve stresové situaci, jak psychicky tak fyzicky. Zahrnuje těchto pět BachⓇ květů: Rock Rose, Cherry Plum, Clematis, Impatiens a Star of Bethlehem. Tato kombinace esencí se již po mnoho let osvědčila v různých emocionálně vypjatých situacích, které lidé špatně snášejí, které jim přinášejí stres, nepohodu nebo dokonce šok, totální krizi. Jde například o následující situace:

 • úraz, nehoda, autonehoda, může se použít i při ztrátě vědomí (potírat rty, spánky, pulzní body zápěstí nebo za uchem)
 • přepadení, okradení, napadení agresorem (člověkem nebo zvířetem), jakékoli násilí nebo i pouhé ohrožení zvnějšku
 • nepříjemné situace v oblasti dopravy a cestování - strach z očekávané cesty (např. strach z létání), dopravní kolaps na silnici apod.
 • obávaný zdravotní zákrok u lékaře, u zubaře, nástup do nemocnice, obdobně aplikujeme krizovou esenci pro zvířata a domácí mazlíčky před návštěvou veterináře
 • stres v pracovní oblasti - pracovní pohovor, konkurz, nástup do nového zaměstnání, důležité jednání, nepříjemný pracovní rozhovor nebo jakékoli jiné nepříjemné a stresující situace během dne v práci 
 • stres a vypětí ve škole nebo školce - první nástup do školky, první nástup do školy, zkoušky, písemky
 • veřejné vystoupení; organizace velké akce (svatba, pohřeb apod.)
 • jakékoli další stresové a nepříjemné situace během dne, ať už se pohybujeme kdekoli

Krizová esence Rescue Remedy přináší ve všech těchto nervově vypjatých situacích okamžitou úlevu, okamžité zklidnění naší mysli i těla a umožňuje nám řešit nastalou situaci bez strachu, bez neuvážených emocí, s rozvahou a konstruktivně. Krizová esence je celosvětově nejznámější a nejpoužívanější produkt Bachovy terapie. A není divu, že ji někteří lidé mají stále k dispozici u sebe v kabelce, v autě nebo v zásuvce na pracovišti, nechybí ani v domácí lékárničce. 

Ceník krizové esence Rescue Remedy

Krizová esence kapky: 290 Kč 10 ml; nebo 380 Kč / 20 ml 
Krizová esence sprej: 380 Kč / 20 ml
Krizová esence gelové perly: 360 Kč / 28 ks
Krizová esence pro děti Rescue Kids: 290 Kč / 10 ml 
Krizová esence pro zvířata Rescue Pets: 290 Kč / 10 ml   
Noční krizová esence kapky: 295 Kč / 10 ml; nebo 390 / 20 ml
Noční krizová esence sprej: 390 / 20 ml 
Noční krizová esence gelové perly: 370 Kč / 28 ks 

Originální Krizovou esenci a další uvedené produkty Rescue Remedy objednávejte pomocí tohoto formuláře. Uveďte přesně, o jaké produkty a v kolika kusech máte zájem.  

Jak se Krizová esence užívá?

Krizová esence v podobě kapek: nakapeme 4 kapky do skleničky s vodou nebo jiným nápojem a pomalu po doušcích upíjíme až do odeznění šoku. Pokud není po ruce žádný nápoj, je možno nakapat 4 kapky přímo pod jazyk. Dle potřeby opakujeme až do odeznění šoku. Při bezvědomí se nakapou 4 kapky postižené osobě na rty, dásně, spánky, za ucho nebo na pulzní body zápěstí. 

Máte za sebou náročný den, potřebujete se uvolnit a doslova ze sebe smýt veškeré negativní emoce a nepříjemné prožitky z uplynulého dne? Použijte Rescue Remedy krizové kapky v koupeli tak, že do teplé vody přidáte 10-15 kapek této Krizové esence.

Krizová esence ve spreji je velice praktická na cestách nebo v práci, použití je jednoduché a hlavně diskrétní. Stačí dvě stříknutí přímo na jazyk nebo pod jazyk. Opakujeme dle potřeby.

Stejně jako všechny esence Bachovy květové terapie tak i Krizovou esenci Rescue Remedy mohou bez obav užívat i malé děti a miminka. 

Složení krizové esence

Star of Bethlehem (Snědek okoličnatý) pomáhá vyrovnat a neutralizovat následky prožitých šoků psychických i fyzických, snaží se zabránit vzniku traumat. Pomáhá při náhlém úleku a omráčení.

Rock Rose (Devaterník Penízkovitý) je na stav paniky, zděšení, hlubokého otřesu z nastalé situace, když nejsme schopni konstruktivního jednání a nejsme schopni se uklidnit. Typickými projevy jsou třes kolen, studený pot, silné zčervenání nebo náhlé zblednutí, koktání nebo neschopnost promluvit, mohou na nás jít i mdloby.

Cherry Plum (Slíva třešňová) pomáhá při extrémním vnitřním napětí, stavu hysterie a strachu ze ztráty sebekontroly. Typické symptomy jsou pocit, že se zblázníme, že ztratíme kontrolu a uděláme něco hrozného. Jsme jako natlakovaný papiňák, ze kterého nám Cherry Plum pomůže trochu "upustit páru".

Clematis (Bílá lesní réva) je proti tendenci "odejít", tj. pocity na omdlení, pocit slabosti, pocit studených rukou či nohou, které jsou typické pro některé lidi prožívající aktuální šok nebo rozrušení.

Impatiens (Netýkavka žlázonosná) na silné vnitřní napětí a neklid, extrémní mentální podrážděnost, mentální stres, prudké reakce, neklid doprovázený silnou potřebou úniku (potřebou utéct z místa činu, z místnosti apod.)

Jedná se o směs pěti originálních BachⓇ květů získaných z planě rostoucích rostlin přesným postupem tak, jak ho stanovil Dr. Edward Bach. Krizová esence Rescue Remedy je konzervována glycerinem.

Pokud Krizovou esenci Rescue Remedy používáte téměř denně a dlouhodobě, pak je na zvážení použití jednotlivých Bach květů přímo na míru Vaší osobní situaci. Ráda Vám pomohu vybrat esence vhodné pro Vaši konkrétní situaci. Využijte konzultace a nechejte si namíchat esence na míru do užívací lahvičky. 

Noční krizová esence Rescue Night

Součástí Rescue produktů je také Noční krizová esence - Rescue Night užívaná při potížích se spánkem, ať už se jedná o špatné usínání, noční probouzení nebo probouzení nad ránem a neschopnost pak znovu usnout. Kromě pěti výše vyjmenovaných květů obsažených v Krizové esenci zahrnuje navíc originální BachⓇ esenci White Chestnut (Bílý kaštan). White Chestnut pomáhá uklidnit mysl, když se nám hlavou honí nechtěné myšlenky a události uplynulého dne, když se nám nedaří přestat myslet na problémy, které máme řešit. White Chestnut zbavuje neklidu a nervozity, která se projevuje i v těle (zejména v nohou a rukou) jako přepětí, nahromaděná nadbytečná energie. Noční krizová esence tak pomáhá uklidnit tělo i mysl, uvolní napětí před spánkem.

Noční krizová esence Rescue Night v podobě kapek je k dostání v 10 ml nebo 20 ml balení. Nakapeme 4 kapky několik hodin před usnutím do sklenice s vodou a pomalu upíjíme. Dle potřeby zopakovat, zejména při probuzení uprostřed noci. Pokud nemáme v noci k dispozici žádnou tekutinu, můžeme nakapat 4 kapky přímo pod jazyk. Miminkám a batolatům vetřeme 4 kapky na zápěstí nebo do oblasti "třetího oka".

Noční krizová esence Rescue Night je k dostání také v podobě cucavých gelových perel nebo spreje. Jednu gelovou kuličku Noční krizové esence necháme volně rozplynout v ústech před usnutím, kdykoli během noci podle potřeby opakujeme. Z Nočního krizového spreje aplikujeme dvě stříknutí přímo do úst (na jazyk nebo pod jazyk) několik hodin před usnutím, dle potřeby v případě probuzení nebo neklidu zopakujeme. Můžeme také dát dvě stříknutí do sklenice s vodou (obdobně jako kapky) a pomalu několik hodin před usnutím upíjíme.

Upozorňuji, že jakékoli jiné kombinace esencí, než jsou Rescue Remedy nebo Rescue Night případně taky Rescue Cream, by již měly být míchány na míru přímo každému jednotlivému člověku podle jeho individuálního emočního rozpoložení. Dr. Edward Bach neměl v úmyslu nabízet hotové směsi cílené například "na dobrou náladu", "proti jarní depresi", "proti únavě" nebo dokonce "na hubnutí" apod. A pokud některé firmy takové předmíchané koktejly nabízejí, nemá to se skutečnou Bachovou terapií nic společného.

Ceník Noční krizové esence a dalších Rescue Remedy produktů 

Noční krizová esence Rescue Night kapky: 295 Kč / 10 ml; nebo 390 / 20 ml
Noční krizová esence Rescue Night sprej: 390 / 20 ml
Noční krizová esence Rescue Night gelové perly: 370 Kč / 28 ks 
Krizová esence kapky: 290 Kč / 10 ml; nebo 380 Kč / 20 ml
Krizová esence sprej: 380 Kč / 20 ml
Krizová esence gelové perly: 360 Kč / 28 ks
Krizová esence pro děti Rescue Kids: 290 Kč / 10 ml
Krizová esence pro zvířata Rescue Pets: 290 Kč / 10 ml  

Noční krizovou esenci Rescue Night a další uvedené produkty Rescue Remedy objednávejte pomocí tohoto formuláře. Uveďte přesně, o jaké produkty a v kolika kusech máte zájem. 

Pokud Noční krizovou esenci nebo jiné produkty Rescue Remedy používáte téměř denně a dlouhodobě, pak je na zvážení použití jednotlivých Bach květů přímo na míru Vaší osobní situaci. Ráda Vám pomohu vybrat esence vhodné pro Vaši konkrétní situaci. Využijte konzultace a nechejte si namíchat esence na míru do užívací lahvičky. 

Rescue Cream a Rescue Gel pro unavenou nebo poraněnou pokožku

Kombinace pěti BachⓇ květů obsažených v Rescue Remedy Krizové esenci obohacená navíc o originální Bach květ Crab Apple (Plané jablko) je koncipována jako hydratační a zklidňující krém Rescue Cream nebo taky jako chladivý Rescue Gel. Přidaná esence Crab Apple má čisticí a antiseptické účinky. Rescue produkty pro pleť se používajích například pro tyto účely:

 • k jemné léčivé masáži pokožky při různých kožních problémech - akné, ekzémy (ne na mokvavé ekzémy), jizvy (v případě čerstvé jizvy mazat okolo), opruzeniny, proleženiny apod.
 • pro uvolnění stresu a napětí - zejména napětí pokožky tváře po celodenní únavě (uvolňuje a povzbuzuje pleť)
 • při jakémkoli poranění - pořezání, poškrábání, bodnutí hmyzem, svědění, spálení nebo popálení, prochladnutí pokožky apod.
 • k masáži nohou po náročném dni nebo před velkým fyzickým výkonem
 • pro těhotné ženy k omezení tvorby strií
 • na vlasy pro posílení vlasových váčků a podporu růstu vlasů - krém vetřeme do vlasové pokožky cca 15 min. před mytím vlasů, necháme působit a pak normálně umyjeme vlasy běžným šampónem

Ceník kosmetiky Rescue Remedy

Rescue Cream (krém):  290 Kč / 30 ml; nebo 350 Kč / 50 ml; nebo 850 Kč / 150 ml
Rescue Gel (chladivý gel): 290 Kč / 30 ml

Rescue Remedy krizový krém nebo gel, stejně jako další výše uvedené produkty Rescue Remedy objednávejte pomocí tohoto formuláře. Uveďte přesně, o jaké produkty a v kolika kusech máte zájem.