Zkušenosti klientů

Se souhlasem klientů zde publikuji jejich e-maily se zpětnou vazbou...

Našla jsem vnitřní klid a sebe sama

"Chtěla jsem Vám dát vědět, že pociťuji příznivé účinky Vašich esencí, hlavně ve smyslu takového vnitřního klidu, který teď cítím. Různé situace, které by mě v minulosti rozhodily, teď snáším mnohem lépe. Měla jsem dlouho takové špatné období a když to srovnám se současností, tak cítím opravdu rozdíl. Jako bych znovu našla sama sebe, jestli mi rozumíte. Mrzí mě jen jedna věc, a to, že jsem Vás nekontaktovala už dávno. Takže bych chtěla poděkovat za Váš přístup a za to, jaké esence jste mi vybrala, protože to byla dobrá volba. Děkuji moc. Pokud budu v budoucnu potřebovat, určitě se na Vás znovu obrátím." paní V., Nový Jičín (listopad 2021)

Obětuji se pro druhé, pociťuji dlouhodobě stres a nedostatek času

"Účinky Bachových esencí pociťuji už od první lahvičky. Ovšem změna nastala tak plynule a nenápadně, že mě to až překvapilo. Prostě mi to najednou připadalo přirozené rozhodovat se jinak. Místo toho, abych přemýšlela jak se "rozdat" ostatním (jako předtím), jsem přemýšlela, co udělat, abych já byla šťastná. A ani mě nenapadlo se obětovat. Nevím, jestli je to možné, ale toto "sobectví" přineslo pozitivní účinky i v sexuálním životě, tedy myslet víc na mě a moje potřeby. Myslím si, že je to i účinek toho, že neuvažuju pořád na tím, co ještě udělat, co uklidit, co zařídit. Prostě odlehčená hlava dělá divy...-:) A momentálně při rozhodování v situacích, kdy jsem se "obětovala" a nepřiměřeně myslela na ostatní víc než na sebe, mám v hlavě dva hlasy - první, mé klasické já - obětuj se! A druhý - ale vždyť to nemusíš dělat! Tak je potom na mně se rozhodnout, na jakou stranu se v dané situaci přiklonit. Proto bych vás chtěla požádat o další lahvičku, aby se účinky zafixovaly." paní Tereza, Olomouc (leden 2021)

Nízké sebevědomí, zklamání ze vztahů, hledání viny v sobě, tréma a odstup od lidí

"Budu dobírat druhou lahvičku bachovek a chtěla bych si u Vás objednat třetí, protože opravdu cítím na sobě změny. Začala jsem se teď s někým scházet a připadá mi, že jsem více sama sebou, neřeším tolik věcí uvnitř sebe, které jsem dříve řešila. Takže se cítím opravdu stále lépe a lépe." paní Lucie, Ostrava (leden 2021) 

Roční miminko neklidně spí, budí se s křikem, je náladové

"Eliška se po dobrání kapek budí v noci jen, když jí rostou zoubky. Takže už nekojíme, spinká od devíti večer do sedmi ráno. Přes den spinká dvakrát. Občas má tu svou mrzutou náladu, ale jinak je to teď pohodové dítě." paní Zuzana a roční dcera Eliška, Kravaře (prosinec 2020)

Úzkost v období coronaviru, stres a nervozita v období coronaviru

"Jsem opravdu ráda, že něco takového jako Bachovy kapky existují, protože už jsem opravdu nevěděla kudy kam. Byla jsem z celé situace skoro na zhroucení, neustále strach, abychom to nechytli, nebo aby to nechytli staří rodiče, furt zavření doma, kde si všichni doslova šlapeme na hlavu a jen bojujeme o internet, nervozita, nevrlost... Chodila jsem už týdny spát s tlakem na hrudi a s pocitem, že se zadusím. Nejhorší je ten strach, obrovská nejistota a žádné vyhlídky, kdy to všechno skončí. Bachovky mi přinesly opravdu úlevu, po dlouhé době necítím každý den takovou úzkost a strach. Taky jsem citelně méně nervózní a méně naštvaná, myslím, že i rodina to na mě vidí, což je super. Není to zdaleka ideální, ale i za toto jsem ráda. Myslím, že ta lahvička, co jste mi připravila, mi padla jako ulitá, určitě budu potřebovat minimálně ještě jednu nebo možná i dvě, uvidíme..." paní Alena, Brno (listopad 2020)

Maminka na mateřské dovolené - přetížení, stres, stereotyp, pocity vyhoření

"Bachovky jsem zkusila napřed na sobě, protože myslím, že to moje vyčerpání a nervozita se přenáší na malého a taky on je pak více ubrečený, vzteká se a je to pořád dokola... Myslím, že po měsíci můžu říct, že jsem se docela zklidnila, dovedu si aspoň trochu najít čas pro sebe, mám pocit, že už se pořád nesnažím o dokonalost v mé domácnosti, hlavně mi to pomohlo se méně ze všeho stresovat a nemuset pořád všechno stíhat." paní Jana, Olomouc (říjen 2020) 

Pocit úzkosti, bezmoci a beznaděje, strach o své zdraví i své blízké

"Je to cca 14 dní, co jsem začala Bachovy esence užívat, mám již více jak polovinu lahvičky spotřebovanou. Cítím se lépe. Minulý týden jsem sice měla slabší období, ale nejspíš to souviselo i s úplňkem, který zrovna byl. Musím jinak celkově říct, že jsem ani jednou neměla potřebu vzít si Neurol. Jsem veselejší, spokojenější, šťastnější. Již nemám z ničeho nic myšlenky na špatné věci, nemoci apod. Jsem ráda, že to tak rychle zabralo. Není to ještě sice 100%, ale změna je opravdu velká. Určitě bych v Bachovkách chtěla pokračovat dál." paní Irena, Ostrava (květen 2020)

Nepozorné dítě, nesamostatnost, špatná komunikace a nošení plen 

"Pomalu budeme mít první lahvičku esencí dobranou, tak jen pár postřehů, kterých jsem si u Karolínky všimla. Určitě se zlepšilo spaní, spí teď celou noc bez buzení a bez breku. Pokud už se vzbudí, tak zase sama usne a nepotřebuje naši přítomnost. Také zase začala spát po obědě, za což jsem ráda, protože když mi po obědě neusnula, i když jsem se ji snažila uspat, tak byla potom odpoledne už hodně unavená a přetažená. 
Taky už jsme měli párkrát úspěch s nočníkem, kdy si ho sama vzala a vykonala potřebu. Zatím to bohužel není pravidlo, ale i malý úspěch je úspěch. 
Začíná více komunikovat. Konečně mi začala říkat "mami", takže z toho jsem hodně nadšená a celkově ta komunikace je lepší. 
Také už mě více nechá postarat se o mladšího brášku, už mě od něho tolik neodtahuje a počká, až ho obstarám a potom se mohu věnovat ji. Zdá se mi, že i ta trpělivost se trošku zlepšila, dokáže si už sama pohrát v klidu, aniž bych ji u toho musela asistovat. Na Vánoce dostala takové ty interaktivní knížky, ke kterým je elektronická tužka a když na něco v té knížce tou tužkou ukáže, tak ji ta tužka začne povídat, co to je. Od Vánoc si s tím vůbec nechtěla hrát a až teď poslední asi 2 týdny chce pořád tu tužku, sama si v knížce ukazuje a snaží se opakovat. 
Zdá se mi celkově taková klidnější a trpělivější. Takže si myslím, že bylo dobře, že jsem Vás našla a kontaktovala. Ráda bych s esencemi ještě pokračovala."  paní Hanka a její tříletá dcera Karolínka, Paskov (duben, 2020)


Pláč a strach ve školce, noční probouzení u čtyřletého dítěte

"Štěpánek je na tom mnohem lépe. Nevím, jestli ty Bachovy kapky jsou zázračné nebo nám to dítě rozumově dospívá, ale Štěpánek chodí do školky konečně bez pláče a dokonce utíká po schodech do třídy a zdraví paní učitelku už z chodby, to je největší změna, v kterou jsem ani ve snu nedoufala. Školka je pro nás největší úspěch, o tu nám hlavně šlo. 
Noční spánek a usínání je zatím beze změny. Ale aspoň už se neprobouzí s šíleným pláčem, jako tomu bylo dříve, ale přijde k nám potichu jako myška, takže o něm ani nevíme, což je také velký úspěch. Taky vztekání se o něco zmírnilo. Takže v závěru za mne kapky naprosto super a určitě v nich ještě nějakou dobu budeme pokračovat. Mnohokrát Vám děkuji za namíchání a skvělé vysvětlení."  paní Simona a čtyřletý Štěpánek, Ostrava (únor 2020)

 Vyčerpaná maminka a vztekání u dvouletého dítěte 

"Bachovy esence jsem začala užívat společně se svou dvouletou dcerou. Dcera prožívala období vztekání velmi intenzivně. Často tloukla hlavou o zem, nebylo možné ji obléct, svléct, učesat nebo cokoliv dalšího. Vše probíhalo s řevem, válením se po zemi a nešlo situaci vyřešit ani po dobrém ani po zlém. Při oblékání jsem mela pocit, ze se spolu prakticky pereme. Navíc žárlila i na svého malého brášku, který se narodil, když měla 21 měsíců. Tato situace mě hodně znervózňovala a současně péče o tři děti mě dost vyčerpávala. Pocit, že jsem na vše sama, a nesoulad s partnerovou rodinou ve mně umocňovaly návaly vzteku a čím dál častěji jsem své emoce neudržela na uzdě a bouchla jsem. Rozhodla jsem se tedy vyzkoušet Bachovy esence i pro sebe. 

Účinky Bachových esencí jsme obě s dcerou pocítily výrazněji cca po 3 týdnech užívání. Já jsem měla častěji pocit vnitřního klidu, více jsem si věřila, dokonce jsem se necítila ani tak unavená. U dcery sice projevy vzteku nezmizely, ale hodně se zmírnily a vše se posunulo do zvladatelné roviny. Například si jen lehla na chvilku na zem, ale už se dál nevztekala a rychle se zklidnila. Daleko lépe se dala i odvést její pozornost, když se třeba nechtěla obléknout. K lepšímu se změnil také její vztah k bráškovi. Celkově užívání Bachových esencí u nás přispělo k většímu klidu v rodině...."  paní Katka a její dvouletá dcera Kristýnka, Kyjovice (leden 2020)

Neposlušnost a vztekání u předškolního dítěte, hyperaktivita


"Nástup do školky byl úplně v pohodě. Syn se dost zklidnil. Chodíme k psycholožce a mluvila jsem s ní o Bachovkách. Tak nás pochválila, že pokud zabírají, máme pokračovat dále, je to lepší než léky. Jsem opravdu moc ráda, že něco takového existuje. Já jako matka, která má dost živé, aktivní, někdy agresivní a neunavitelné dítě, si po nějaké době můžu konečně říct - super, je tu velká změna. Ještě jednou děkuji." paní Gabriela a dnes již pětiletý David, Chuchelná (listopad 2019)


Náročný a traumatický začátek mateřství; vztekání a velký vzdor u malého dítěte

"Jsem moc spokojená a výsledek je rozhodně vidět. Před Bachovkami jsme s dcerou měli konflikty 19x denně. Teď jsme dcera i já mnohem klidnější a lépe své emoce ovládáme. Tím pádem dané situace celkově lépe zvládáme, bez křiku a záchvatů od dcery. Dávkování bylo ze začátku větší, proto jsme lahvičku dobrali dříve, ale vidím tam ohromné zlepšení a určitě ještě dva měsíce bych chtěla pokračovat, abychom si na tu dobrou změnu zvykly. Jsem vám moc vděčná a jsem moc ráda, že jsem k vám šla osobně, přes e-mail bych asi vše potřebné nepředala, abyste nám pomohla..." paní Eva a její 3,5-letá dcera Terezka, Havířov (září 2019)

Úporné bolesti hlavy při delším cestování autem

"Hlásím, že jsem cesty zvládla v pohodě. Poctivě jsem kapala vámi namíchané kapky a asi se jejich účinek při cestě autem opravu projevil. Najezdili jsme po Španělsku kolem 7000 km a jen druhý den cesty jsem měla trochu divný stav, náznak bolesti hlavy a motání. Vzala jsem si pak Paralen a ulevilo se mi. Jinak za celou dobu opravdu nic, za což jsem šťastná, protože to není nic příjemného. Nejsem si jistá, zda to nějak více zafungovalo na moji psychiku (obavy z cesty, obavy z neznámého a tak...), nějak jsem moc změny nepociťovala, každopádně ten můj konkrétní problém nenastal. Takže moc děkuju!:-)"  paní Romana, Praha (červenec 2019)

Hysterické pláče ve školce a neschopnost se odloučit od maminky

"Myslím, že jsme zvolily dobrou kombinaci. Syn sice nechodí do školky každý den, ale dny, kdy tam je, buď nepláče, nebo jen trochu "potichu" a brzy ho to přejde. Tím, že Štěpán začíná být spokojený ve školce, jsem v klidu i já v práci a den je hned jiný. Ráda bych v užívání pokračovala." paní  Michaela a její pětiletý syn Štěpánek, Hlučín (květen - červen 2019)
Na začátku července a dále během prázdnin paní Michaela píše o další lahvičky: "Poslední dny školního roku byly pro Štěpánka bez plakání a ráda bych, aby to tak pokračovalo i v září. Teď o prázdninách je sice doma, ale i tak pozoruji změny - nemá tak velký problém se se mnou rozloučit" ...  "Za měsíc je konec prázdnin, a tak mám trochu strach. Štěpán ale vypadá v pohodě a o "kapky neplakavky" se sám upomíná..." paní Michaela a její pětiletý syn Štěpánek, Hlučín (červenec 2019)

V listopadu, kdy paní Michaela objednává v pořadí již sedmou lahvičku Bachových esencí, píše tyto zkušenosti: "Musím vám moc poděkovat. Synovi jsem po dvou letech stříhala nehty (neláme je, nekouše)... Do školky chodí bez plakání a scén. Sice většinou jen na dopoledne, na každodenní spaní ještě nemám odvahu, ale jde v klidu a to je hrozná úleva. Prosím o další kapky "neplakavky" - tak si je pojmenoval, sám se o ně připomíná a říká, že mu pomáhají se chovat chlapácky..."  paní Michaela a pětiletý Štěpánek, Hlučín (listopad 2019)

Velké fyzické i psychické vyčerpání  a malé dítě, které velmi špatně spí

"Já jsem účinky pozorovala asi po čtrnácti dnech na sobě. V podstatě všechny aspekty, které měly esence řešit, se zlepšily. Při zvládání těžkých životních situací jsem měla větší vnitřní sílu, takovou klidnou hlavu. Syn krásně spinká, dokonce ho musím budit! Spánek má klidnější a už dělá i věci bez maminky. Takže určitě budeme pokračovat v užívání."  paní Tereza se svými tříletým synem, Újezd u Uničova (květen 2019)

Trápení nad starostmi a problémy, depresivní a úzkostné stavy

"Cítím se celkově o mnoho lépe. Naučila jsem se sama se sebou dost pracovat, léky jsem snížila o dvě třetiny. Cítím, že mi Bachovy esence pomáhají, jsou takovou podporou." paní Andrea, Praha (květen 2019)

Maminka na mateřské - stres a nervozita, strachy, stereotyp

"Po měsíci Vám opět píšu, kapičky teď dobírám. Musím uznat, že jsem mile překvapená. Ačkoliv několik výbuchů vzteku a hněvu jsem prodělala, celkově se cítím mnohem lépe, nemyslím pořád na to nejhorší, směji se, zkrátka se cítím opravdu dobře. Jsou i ty špatné chvilky, ale vždy je vynahradí něco mnohem lepšího. S kapičkami bych chtěla ještě pro jistotu pokračovat, proto se ptám, zda by šlo namíchat opět stejné esence..."  paní Ivana, Brušperk (březen 2019)

Strach zapojit se do kolektivu ve školce a velká nesamostatnost

"Pořád na vás myslím, že vám musím napsat... Myslím, že nám kapičky pomohly! Jednak nástup do školky proběhl v pohodě a hlavně se mi zdá, že je Tomášek samostatnější. Najednou si začal sám hrát, což jsem byla překvapená. Taky okolí si všimlo, že je více komunikativní. Určitě budu chtít další kapičky, protože jsem poznala, že už nám došly. Možná bych ráda vyměnila jednu esenci za tu, která napomáhá v učení..."  paní Gabriela a pětiletý Tomášek, Rychvald (říjen 2018)

Nervozita a stres v práci i osobním životě 

"Tak už jsem téměř na dně lahvičky, a tak bych se chtěla domluvit na tom, jak postupovat dále. Cítím jakousi úlevu, nejsem už tak nervózní, při stresu se mi nesvírá hrdlo a celkově si přijdu klidnější. Až na ty stavy vzteku, tam by to ještě potřebovalo doladit. Proto souhlasím s užíváním další lahvičky. Věřím, že to "nejhorší" už mám za sebou a bude už jen lépe." paní Lucie, Kopřivnice (září 2018)

O měsíc později píše paní Lucie ve svém e-mailu: "Pomalu a jistě mi dochází druhá lahvička, cítím dost velkou úlevu. Při stěhování a rekonstrukci je čím dál větší stres a já se divím, že jsem tak v klidu a pohodě, až mě to někdy děsí:-). Esence bych asi nechala tak, jak je mám nastavené, a poprosím o další lahvičku..." paní Lucie, Kopřivnice (říjen 2018)

Náročné období s předškolním dítětem 

"U syna pozoruji jisté zklidnění. Dá se s ním na všem lépe domluvit. Mám pocit, že mě opravdu vnímá, tudíž je mu jasné, co a jak se bude dít, a tak se mnohem lepe přizpůsobuje každodenním záležitostem. Zdá se, že ubylo i noční skřípání zuby. Jediné, co se zatím nedaří odbourat, je cucání palce, ale vzhledem k tomu, že jde o velmi silný zlozvyk, bude to chtít ještě čas a trpělivost."  

"Co se týká mě, pociťuji opravdový optimismus. Mám určitě více odvahy podnikat se synem různé aktivity a vyřizovat své záležitosti. Celkově působení kapiček hodnotím velmi pozitivně. Myslím, že jste je vybrala dobře a že nám opravdu pomáhají si k sobě najít cestu." paní Dagmar a pětiletý syn Saša, Stara Zagora, Bulharsko (červen 2018)

V dalším e-mailu o měsíc později, kdy chlapec dobírá druhou lahvičku, píše maminka: "Ráda bych se Vám pochlubila, že si Saško již tři týdny necucá palec!!! Něco mě postrčilo a já mu na internetu ukázala křivé zuby po cucání palce, rovnátka atd. a prostě to zabralo. Jsem přesvědčená, že díky kapičkám prostě přišel správný impuls ve správný moment. Takže jsem moc moc šťastná:-)." paní Dagmar a pětiletý Saša, Stara Zagora, Bulharsko (červenec 2018) 

Neposlušnost a vztekání u předškolního dítěte 

"Chtěla bych Vám moc poděkovat, Bachovky jsou úžasná věc. Posun je velký a je vidět, že ještě budeme potřebovat další lahvičku. Viditelné zlepšení na synovi bylo vidět už po dvou týdnech. Zklidnil se, nebyl už tak agresivní, neměl už tak časté záchvaty vzteku i na mladší sestru byl milejší." paní Gabriela a čtyřletý Davídek, Chuchelná (květen 2018)  

Větší klid a lepší spánek 

"Esence asi fungují. Honzík měl za celou dobu pouze jeden menší "výstup" a dá se s ním mnohem lépe domluvit, takže nedostal na zadek ani nepamatuji. Vše si nechá vysvětlit, proč něco musí udělat jinak, než chce on. Na svých rituálech, které nás "obtěžují", trvá dál a musí se plnit, ale už nemá úplný záchvat, když se to nepovede. 
Já jsem na sobě taky poznala změnu, i manžel říká, že jsem víc v klidu. Mám klidnější spánek a už se tolik nehoním povinnostmi. Už jsem esence doporučila svým kamarádkám, které také tíží různé negativní emoce a chtějí s tím něco udělat."  paní Andrea a tříletý Honzík, Ostrava (únor 2018)

Zadrhávání v řeči, výbušnost, vztekání a žárlivost u dítěte; netrpělivost a neposednost

Paní Lucie z Prahy se na mě obrátila v lednu 2017 kvůli svému tehdy ještě ani ne čtyřletému synovi. Popisovala svého syna, že se neumí zabavit, má tendenci se celé dny jen válet a když se mu něco nedaří, tak danou aktivitu či hru hned vzdá, nemá žádnou trpělivost. Ani ve školce se nezapojuje téměř do žádných činností, nejen dětem ve školce ale i svému mladšímu bráškovi boří hry a celkově se k němu chová nehezky. Syn paní Lucie je také často výbušný, vzteká se, odmlouvá a je celkově obtížné se s tím domluvit. Zároveň je však velmi citlivý a hodně fixovaný na maminku. Paní Lucii však nejvíc trápilo, že její chlapeček špatně mluví, nevytváří celé věty, a to i přesto, že má relativně bohatou slovní zásobu. Zadrhává v řeči, často jen šeptá. Maminka popisovala, že syn se v řeči a celkově ve vyjadřování zhoršil po narození mladšího bratříčka. Mnohokrát za den se na několik vteřin jakoby uzavře do sebe, nevidí, neslyší, nereaguje na vnější podněty. Zdá se, že stresové situace si zpracovává mimo jiné i tak, že si olupuje kůžičku okolo nehtů, u palečků měl někdy kůžičku rozdrápanou až do krve. 

Dohodly jsme se s paní Lucií na namíchání sedmi esencí, které byly zaměřené zejména na vyrovnání se se všemi změnami a následně stresy a "šoky", které malé dítě prožívá nejen svým vlastním porodem, ale následně pak i narozením mladšího sourozence, nástupem do školky, změnou v tom, s kým v noci spí (nebo že začal spát sám) apod. Neopomenuly jsme ani esence na zlepšení komunikace a celkově interakce se svým okolím, rodiči a mladším bráškou. Dále esence na zvýšení trpělivosti při hře a hlavně nepotlačování stresu, aby ho nedržel uvnitř, ale pustil své emoce zdravým způsobem ven.

Bylo jasné, že terapie Bachovými esencemi bude vyžadovat delší dobu a že se vše nevyřeší po jedné lahvičce. Nicméně již po necelém měsíci se paní Lucie v telefonátu i e-mailech vyjádřila takto:
"... Manžel i naši rodiče jsou všichni překvapeni, jak se náš syn zlepšil v chování, je mnohem více komunikativní a vše je o něco malinko lepší. Nemá už tolik scének za den, je stále plačtivý, že ze zoufalství propadne v lehce hysterický pláč, ale už u toho neleží na zemi, není zuřivý, nechá se obejmout, a když ho ujistím, že je moje zlatíčko, že ho nikomu nedám, že ho máme rádi, tak se uklidní, což dříve absolutně nešlo. Dříve jsme ho museli někdy odvést i za dveře vedle do místnosti, kde se po chvíli zuřivosti uklidnil, ale pak mlčel. Dusil to v sobě. Teď si nechá více ledacos vysvětlit, chce věcem porozumět, když mu něco nedovolíme nebo nesplníme... Syn už tolik nefňuká, nevynucuje si tolik pozornost... Začal si sám hrát a vydrží déle u hry nebo u hračky... Je úžasné, jak se chová k mladšímu bráškovi, dokonce má snahu mu i s něčím pomoct..."

I přes tyto pozitivní změny bylo potřeba nadále řešit synovu výbušnost a vztekání, také netrpělivost a neposednost, protože stále hodně odbíhal od jídla, od hraní a jiných aktivit. Paní Lucii také velmi trápilo, že se její syn nezlepšuje v řeči, ve schopnostech formulovat a doříct větu - přestože ví, co chce říct, tak se zadrhne či zakoktá, zajíkne se a začne šeptat, nebo to za něj bleskově dopoví mladší bratříček apod. I přes určité zlepšení si také stále olupoval kůžičku okolo nehtů, a i když ne tak často, tak stále "odbíhal z reality" do svého světa (pohled do prázdna). Postupně se zase zhoršila a prohloubila fixace na maminku, dokonce začal odmítat hlídání babičkou či dědečkem, které mu dříve nevadilo. 

Postupně jsme výběr Bachových esencí po dohodě s maminkou měnily, i když některé hlavní zůstávaly a zůstávají obsaženy v každé lahvičce. Zaměřily jsme se více na synovu výbušnost, vzteklost a hněv, a především pak na řečové dovednosti, na to, aby byl schopný použít v praxi to, co se dříve naučil, aby se nebál mluvit nahlas i před cizími lidmi. Dospěly jsme k poznání, že aby její syn byl schopný tohle všechno dokázat, je potřeba mu zvýšit sebevědomí, dodat pocit sebejistoty.

Po dalších třech měsících trpělivého užívání a vylaďování těch nejvhodnějších esencí mi paní Lucie napsala tyto zprávy:
"... Tentokrát jsem se musela držet, abych Vám nenapsala dříve, protože jsem nechtěla něco zakřiknout nebo vychvalovat předčasně, ale myslím, že již můžu říci, že nové esence fungují úžasně, náš syn se po týdnu užívání začal úžasně měnit ve skvělého parťáka, lepší se mu komunikace, vypráví už sám delší věty bez zadrhnutí, hodně se ptá, poslouchá mé hovory a upozorňuje mě, na co si vzpomíná, když o něčem mluvím, sám vyjadřuje své pocity ve vhodnou chvíli. Lehce se zlepšila žárlivost na brášku, i když sleduji, že často by ho rád spíš výchovně plácnul, když bráška dělá něco, co nemá, nebo mu něco vezme a provokativně utíká. Když náhodou přeci jen zazlobí a chce velet, pomůže zdlouhavé vysvětlení a nalezení řešení, na které přistoupí. Má méně výbušných scén. Nevisí už na dveřích, když tatínek odchází, pozdraví ho a jde si hrát, dokonce ho v klidu vyprovodil, když odjížděl na pár dní pryč..."
"
... Co se týká olupování té kůžičky, tak už se k tomu ani jednou neuchýlil, snad to má již za sebou. Šeptání už se také neobjevilo, naopak bráškovi chytne pusinku a řekne sám, co chce, tak ho necháváme, protože to vlastně viděl u nás. Má také světlé chvilky, jednou mi řekl, když jsem ho vyzvedávala ze školky: maminko mám tě rád, z toho jsem byla paf, no a spousta dalších pozitivních projevů. Snad nám to vydrží a budeme se jen zlepšovat, určitě to také souvisí se zlepšením řeči, pracujeme s ním, všichni jsme se dost uklidnili..."

Paní Lucie mě po těchto zkušenostech požádala o další lahvičky stejné směsi, kterou jsme nastavili v květnu, a po dalším trpělivém užívání mi v polovině července napsala:
"... Náš syn se moc zlepšil v řeči, pochválila ho i paní logopedka, ještě máme ale stále na čem pracovat. Chování má teď skvělé, téměř se kvůli banalitám již nerozčiluje. Jediné, co mu hodně vadí, když mladší bráška ječí nebo pláče, zacpává si uši a i venku když se rozpláče nějaké dítě..." 

Děkuji paní Lucii za důvěru, kterou mi projevila, když se rozhodla pro svého syna použít Bachovy esence, a jsem šťastná, že můžu být svědkem toho, jak se život malého chlapečka i celé jeho rodiny nepatrně proměňuje (mimo jiné) i díky skvělému a zároveň nenásilnému působení Bachových esencí. 

Trápí Vás nebo Vaše děti problémy a situace, se kterými nedokážete při nejlepší vůli pohnout? Nebojte se vyzkoušet Bachovy květové esence, budete mít dobrý pocit z dosažených výsledků! 

Kontaktujte mě, ráda připravím směs esencí na míru i pro Vás.